Šestý ročník konference Světového kulturního fóra Taihu začíná v An-chuej, aby propagoval společné učení mezi civilizacemi

S tématem „Vzájemné učení mezi civilizacemi: Společné budování komunity sdílené budoucnosti lidstva“ byla v úterý ve městě Peng-pu (Bengbu) ve východočínské provincii An-chuej (Anhui) zahájena šestá výroční konference Světového kulturního fóra Taihu, kde se setkávají odborníci a úředníci z celého světa, aby sdíleli pohledy na civilizaci s různými kulturami.

Wang Chen, člen politického byra Ústředního výboru Komunistické strany Číny (CPC) a místopředseda Stálého výboru Národního lidového kongresu, vystoupil na fóru, kde čínské úsilí o posílení dialogů a výměn mezi civilizacemi a podporu budování komunity se společnou budoucností lidstva plně dokazuje pevné odhodlání Číny a upřímnou touhu udržovat oboustranně výhodnou kulturní rozmanitost a spolupráci.

Wang Chen také prosazoval, aby různé země a kultury ve světě dodržovaly zásadu rozvoje vzájemného respektu a dosažení sdíleného růstu prostřednictvím diskuse a spolupráce.

Světové kulturní fórum Taihu, jakožto mezinárodní kulturní fórum na vysoké úrovni iniciované Čínou, by mělo hrát zásadní roli při posilování světového kulturního dialogu a výměn a vzájemného učení mezi civilizacemi, dodal Wang.

Zheng Shanjie, tajemník stranického provinčního výboru v An-chuej, na fóru poznamenal, že provincie An-chuej má dlouhou historii a bude dobrým vyslancem kulturních výměn a bude hrát větší roli při podpoře dialogu a výměn mezi různými civilizacemi.

Výroční schůze se zúčastnilo téměř 500 delegátů z více než 30 zemí a regionů prostřednictvím online a offline formulářů. Mezi nimi pronesl projev prostřednictvím videa bývalý italský premiér a čestný prezident fóra Romano Prodi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *