Šesté fórum o mezinárodní spolupráci na námořní Hedvábné stezce se koná v Ning-po

Ve středu bylo ve městě Ning-po (Ningbo) v provincii Če-ťiang (Zhejiang) ve východní Číně zahájeno 6. mezinárodní fórum o mezinárodní spolupráci na námořní Hedvábné stezce.

Fórum, které zdůrazňuje téma „Vyrovnávání se se současnými změnami, překonávání obtíží a projednávání souvisejících strategií“, zahrnuje akce, jako jsou kulaté stoly na vysoké úrovni, tematické salony a speciální konference k předvedení akademických úspěchů, zkušeností s vývojem pokročilých technologií v přístavním a lodním průmyslu.

Gao Xingfu, zástupce guvernéra lidové vlády v provincii Če-ťiang, při slavnostním zahájení řekl, že po dobu dvanácti let v řadě se nákladová propustnost přístavu Ning-po–Čou-šan umístila na prvním místě na světě, což z něj činí jediný přístav na světě s roční propustností nákladu více než jedna miliarda tun.

Na pozadí rutinní a cílené reakce na epidemii covid-19 v Číně zmapovala provincie Če-ťiang 5letý plán rozvoje přístavu Ning-po–Čou-šan a usiluje o jeho přetvoření v důležité globální logistické centrum s hromadným skladováním komodit a charakteristickou dopravní základnu přepravních služeb pro námořní Hedvábnou stezku 21. století, poznamenal Gao.

V posledních letech Ning-po vynaložilo velké úsilí na stavbu přístavů světové třídy, což vedlo k významnému rozvoji místních přístavů, což zase vyvolalo rozvoj města, řekl Peng Jiaxue, člen Stálého výboru výboru Zemské rady a tajemník městského výboru strany v Ning-po.

V roce 2020 se HDP města umístil na dvanáctém místě mezi všemi městy v Číně a hodnota vývozu na pátém celostátním místě. Jeho mezinárodní index rozvoje přepravních center se zařadil mezi 10 nejlepších na celém světě.

Během zahajovacího ceremoniálu byla čínskou ekonomickou informační službou Xinhua oficiálně vydána zpráva Global Port Reputation Report 2021, aby představila mezinárodní pověst globálních přístavů v období po epidemii.

Fórum společně zorganizovaly lidová vláda města Ning-po, Čínský institut navigace a Čínská asociace přístavů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *