Role finančního sektoru v reálné ekonomice diskutovaná na výročním fóru Financial Street Forum v Pekingu

Výroční konference Financial Street Forum 2021, která začala ve středu v Pekingu, shromáždila poznatky o úloze finančního sektoru při posilování ekonomické odolnosti a podpoře vysoce kvalitního rozvoje.

V současné době existuje více než 40 milionů tržních subjektů podporovaných inkluzivními malými a mikro půjčkami, což svědčí o ekonomické odolnosti Číny a aktivních finančních akcích, uvedl v projevu na konferenci Yi Ganga, guvernéra Čínské lidové banky (PBOC).

Růst peněžní zásoby a sociálního financování v zásadě odpovídá růstu nominálního HDP, který interpretuje správně nastavenou politiku a dostatečnou likviditu, uvádí Yi s tím, že strukturálně by nástroje měnové a úvěrové politiky mohly lépe podporovat malé, střední a mikropodniky a zelené a nízkouhlíkové podniky.

Podle Guo Shuqinga, předsedy Čínské regulační komise pro bankovnictví a pojišťovnictví (CBIRC), má finanční sektor nyní klíčovou roli při podpoře nového paradigmatu rozvoje a podpoře vysoce kvalitního rozvoje, který vyzývá k většímu množství finančních opatření pro zlepšení životního prostředí lidí, ochrany pojištění a mimo jiné i vzdělávacího systému.

Podle Yi Huimana, předsedy Čínské regulační komise pro cenné papíry (CSRC), je vícevrstvý systém akciového trhu s doplňkovými funkcemi a organickým propojením pro uspokojování různých finančních potřeb podniků neodmyslitelným požadavkem pro zvýšení adaptability financí na reálnou ekonomiku vyzývajícím k neustálému prosazování reformy registračního systému s cílem podpořit účinný cyklus ekonomiky a financí.

Pan Gongsheng, náměstek guvernéra PBOC a vedoucí Státní správy deviz (SAFE), poznamenal, že stabilní domácí ekonomické základy budou fungovat jako základní záruka pro čínský devizový trh v reakci na vnější šoky.

Liu Siyang, viceprezident agentury Xinhua News Agency, poznamenal, že agentura informovala o každém historickém okamžiku ve vývoji čínského finančního průmyslu a bude dále vylepšovat své ekonomické zpravodajské a informační služby, zejména ve finanční oblasti, a plně tak hrát svou autoritativní, intelektuální, zprostředkující roli při podpoře zdravého rozvoje čínského finančního průmyslu.

Fórum bylo založeno v roce 2012 a je společně organizováno lidovou vládou pekingského magistrátu, PBOC, tiskovou agenturou Xinhua, CBIRC, CSRC a SAFE, která je oslavována jako součást čínské finanční reformy a rozvoje.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *