První část zasedání COP15 bude zahájena v pondělí v jihozápadní Číně

První část 15. zasedání konference smluvních stran Úmluvy OSN o biologické rozmanitosti (COP15) odstartuje v pondělí v Kchun-ming (Kunming), hlavním městě jihozápadní čínské provincie Jün-nan (Yunnan).

Setkání bude trvat od 11. do 15. října a od 14. do 15. října se budou konat souběžné aktivity s fóry na témata, jako jsou změna klimatu a ekologická ochrana.

Více než 1800 zástupců se pro tuto událost shromáždí online a offline.

Pro zlepšení globální ochrany biologické rozmanitosti v období 2011–2020 nastínilo mezinárodní společenství v roce 2010 20 akčních cílů, uvedla Liu Sijia, komunikační spolupracovnice ze sekretariátu Úmluvy o biologické rozmanitosti. Žádný z cílů nebyl dosud plně realizován.

Druhá část setkání, které by se mělo konat příští rok, posoudí a rozhodne o „globálním rámci biologické rozmanitosti po roce 2020“, do kterého mezinárodní společnost vkládá velké naděje, dodala Liu.

Čína byla jednou z prvních zemí, které se staly partnery Úmluvy o biologické rozmanitosti, která vstoupila v platnost v roce 1993. Úmluva má zatím 196 účastníků a konference smluvních stran je nejvyšším mechanismem pro diskusi a rozhodování o Úmluvě.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *