Peking 2022 odhaluje oficiální uniformy pro zaměstnance, technické úředníky a dobrovolníky

Pekingský organizační výbor pro zimní olympijské a paralympijské hry 2022 (BOCOG) ve středu u příležitosti 100denního odpočítávání do začátku her odhalil své oficiální uniformy pro zaměstnance, technické úředníky a dobrovolníky.

Podle BOCOG byl design vybrán z více než 600 přihlášených a byl optimalizován pro osm kol. Uniformy se skládají z oblečení, bot a doplňků, na kterých jsou prvky základní grafiky her Peking 2022, prezentované v tradičních čínských technikách krajinomalby, vyjadřující harmonii mezi lidstvem a přírodou.

Zhang Jiandong, vicestarosta Pekingu a výkonný viceprezident BOCOG, řekl, že uniformy nejen označují identitu personálu, technických úředníků a dobrovolníků, ale také ztělesňují tradiční čínskou kulturu a moderní technologický vývoj, který zdobí olympijské hry.

„Prostudovali jsme principy Mezinárodního olympijského výboru a čerpali inspiraci z předchozích zimních her. Vytvořili jsme návrhy podle různých pracovních scénářů a klimatických podmínek během her ve třech soutěžních zónách Peking, Jen-čching (Yanqing) a Čang-ťia-kchou (Zhangjiakou) a uniformy jsou funkční a umělecké s čínskými rysy,“ řekl Yan Cheng, generální ředitel oddělení lidských zdrojů BOCOG.

Zářící červená, šedá Velké čínské zdi, nebeská modř a sněhově bílá jsou hlavními barvami uniforem pro Peking 2022. He Yang, návrhář uniformy, řekl, že černá a zářící červená uniforma pro zaměstnance odráží jejich obětavost a nadšení; šedá představuje objektivitu a poctivost technických úředníků; nebeská modř ukazuje mladistvý elán dobrovolníků; sněhově bílá, harmonizující barva, symbolizuje štěstí, jak říká čínské přísloví: „Včasný sníh slibuje dobrou úrodu.“

Úvahy o ochraně životního prostředí a udržitelnosti jsou integrovány do designu, výroby a distribuce uniforem. Například příze používané v taškách na skladování vybavení jsou vyrobeny z recyklovaných plastů ve snaze uspořádat zelené, ekologické a udržitelné zimní olympijské hry.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *