Klasický řemeslný nábytek Sien-cuo urychluje kroky k internacionalizaci

Prodejce nábytku v Houstonu ve Spojených státech nedávno podepsal dohodu o nákupu 280 kusů klasického řemeslného nábytku z okresu Sien-jou (Xianyou) ve městě Pchu-tchien (Putian) v provincii Fu-ťien (Fujian) v jihovýchodní Číně, což představuje další průlom čínského domácího mahagonového průmyslu v posledních letech po jeho úspěšném exportu na zahraničí trhy, jako jsou Evropská unie a Austrálie.

Řemeslné zpracování klasického nábytku v okrese Sien-jou, označovaném jako Sien-cuo (Xianzuo), je důmyslným spojením tradičního čínského malířského umění, řezbářského umění a výroby nábytku. Je to dědictví a inovace klasických stylů nábytku z dynastií Ming a Qing.

Sien-juo, známé jako hlavní město čínského klasického řemeslného nábytku a světové hlavní město čínského klasického nábytku, bylo zařazeno do národního seznamu ochrany nehmotného kulturního dědictví a první várky národního seznamu revitalizace tradičních řemesel. Řemeslná práce Sien-cuo se zaskvěla na schůzkách APEC v Pekingu, Expo 2015, Devátém summitu BRICS atd. Je považována za národní dar a získala si širokou pozornost z celého světa.

V reakci na čínskou iniciativu Hedvábné stezky, řemeslné podniky Sien-cuo aktivně rozvíjely mezinárodní obchod a rozšiřovaly své mezinárodní prodejní sítě.

V posledních letech kraj Sien-jou vynaložil veškeré úsilí na podporu integrovaného a inovativního rozvoje uměleckého a řemeslného průmyslu, urychlil transformaci a vývoj směrem k digitalizaci, inteligenci, popularizaci a internacionalizaci, aby propagoval řemeslnou zručnost Sien-cuo ve světě.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *