Inovace a kultura tvoří čínský zmrzlinový průmysl

Čínské zmrzliny ve tvarech a odstínech od terakotových válečníků po budovy předvádějící čínskou kulturu a dokonce i Qipao – klasické přiléhavé šaty – si oblíbili návštěvníci probíhající výstavy Ice Cream China 2021, která byla otevřena v pondělí v severočínském městě Tchien-ťin (Tianjin).

„Tyto zmrzliny se staly více než jen běžnými produkty, jsou to delikátní umělecká díla,“ řekl Feng Chunyu, návštěvník akce.

„Vidím stovky zmrzlin v různých tvarech. Nikdo z nás nedokáže odolat těmto roztomilým ‚sladkým pokušením‘ s tradičními čínskými prvky,“ řekl Feng. „Nejsou jen ‚pastvou pro oči‘, ale jsou i lahodné.“

Čínský zmrzlinový průmysl získává na síle inovativním potenciálem uprostřed pandemie covid-19. Mnoho společností v odvětví zmrzliny našlo nové způsoby tím, že do svých produktů zapojilo tradiční čínské prvky.

„Naše společnost navrhla stovky kreativních forem a zmrzlinových výrobků s tradičními čínskými prvky, jako jsou zmrzliny ve tvaru budov a postav zobrazujících starověkou čínskou kulturu,“ řekl Han Jun, generální ředitel Nicole Mold, výrobce silikonových forem.

„Přestože pandemie covid-19 tvrdě zasáhla mnoho turistických lokalit, spolupracovali jsme s více než 300 z nich v Číně a uvedli jsme na trh jedinečné zmrzlinové výrobky ve tvaru ikonických budov nebo kulturních památek, které přitahovaly turisty,“ řekl Han.

Tržby společnosti zaznamenaly v prvních devíti měsících letošního roku robustní růst, téměř dvojnásobek oproti loňskému roku, uvádí Han.

Na třídenním veletrhu se sešlo více než 300 společností včetně Nicole Mold, aby předvedly své nejnovější inovativní produkty.

„Zmrzlina není jen speciální letní pochoutkou, ale splňuje estetické a sociální potřeby stále více mladých lidí ve volném čase,“ řekl Huang Ying, zástupce ředitele PR společnosti Chicecream, populární čínské zmrzlinové značky.

Společnost Chicecream má nyní tucet příchutí zmrzliny a každý rok přichází s novými, aby uspokojila čerstvou poptávku. „Chuť zmrzliny je stále tím nejzákladnějším požadavkem. Čínští zákazníci však v dnešní době věnují větší pozornost zdraví,“ řekl Huang.

Zmrzlinové oddělení společnosti Bright Dairy & Food Co., Ltd., jednoho z předních čínských výrobců mléčných výrobků, uvedla na trh zmrzlinu s příchutí osvědčené značky krémových cukrovinek, která v zemi způsobila rozruch.

„Tuto zmrzlinu také vyvážíme, což uvítalo mnoho zahraničních zákazníků,“ řekl zaměstnanec společnosti Wang Liuyi.

„Výrobci zmrzliny hledají jedinečné tvary a obaly, aby uspokojili rostoucí poptávku, což nás nutí vyrábět vhodné automatické stroje s více speciálními funkcemi,“ řekl Sha Qingtian, generální ředitel Nanjing Puyuan Ice Cream Machinery Manufacturing Company, který se veletrhu účastní každý rok.

Návštěvník fotografuje během Ice Cream China 2021, která se konala v severočínské obci Tianjin, 11. října 2021. (Xinhua/Sun Fanyue)

„Čína je velkým výrobcem a spotřebitelem zmrzliny. Ačkoli pandemie covid-19 ovlivnila zmrzlinový průmysl, povzbudila spřízněné společnosti k inovaci produktů a změně jejich prodejních vzorců,“ řekl Zhang Jiukui, prezident Čínské asociace pekáren a cukrářského průmyslu.

S optimalizovaným průmyslovým uspořádáním má zmrzlinový průmysl dobrou dynamiku vývoje, řekl Zhang.

Podle Zhanga dosáhla v první polovině roku 2021 celková produkce 127 podniků nad určenou velikost v odvětví mražených nápojů asi 1,35 milionu tun, což je meziroční nárůst o 0,46 procenta, přičemž hlavní obchodní příjem činil asi 16,96 miliardy jüanů (asi 57,6 miliardy Kč), což je nárůst o 10,96 procenta oproti stejnému období loňského roku.

„Budoucnost zmrzlinového průmyslu je v Číně velmi slibná,“ řekl Sha, jedinečné výrobky ze zmrzliny budou pro mladé zákazníky atraktivnější, a to je příležitost pro celý řetězec zmrzlinového průmyslu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *