Digitální technologie posilují společnou prosperitu ve venkovských oblastech

Rozmach digitálních technologií je hybnou silou snahy Číny lépe je integrovat do práce a života lidí ve venkovských oblastech v rámci úsilí o dosažení společné prosperity.

Na 11. veletrhu Smart City a Intelligent Economy Expo, který skončil v neděli, byly představeny pokročilé techniky, produkty a úspěchy v oblasti digitální reformy. Expo v Ning-po (Ningbo), pobřežním městě ve východočínské provincii Če-ťiang (Zhejiang).

Provincie Če-ťiang, která byla jmenována demonstrační zónou pro podporu společné prosperity, zdůrazňuje podporu vitalizace venkova digitální reformou.

Elektronické obchodování vneslo impulz do venkovských průmyslových odvětví v provincii a hraje zásadní roli při zlepšování obživy lidí a odstraňování chudoby.

Huang Jiefei, majitel čajového podniku v okrese Sung-jang (Songyang) ve městě Li-šuej (Lishui), loni zaznamenal příjmy z online prodeje 160 milionů jüanů (asi 546 milionů Kč) poté, co zahájil spolupráci s platformami elektronického obchodování, jako je Pinduoduo, které otevírají prodejní kanály pro více než 1000 místních pěstitelů čaje.

„Vybudovali jsme průmyslové parky, abychom podpořili místní čajový průmysl v oblasti elektronického obchodování,“ řekl He Huodi, zaměstnanec místního zemědělského úřadu, a dodal, že v kraji je nyní asi 1500 online čajoven, které poskytují práci více než 7000 lidem.

Provincie také použila digitální technologii k uvedení obyvatel venkova do kulturních a veřejných služeb, což odráží definici společné prosperity – bohatství, které každý sdílí po materiální a kulturní stránce.

V kulturním středisku Chou-cchang (Houcang) ve městě Ning-po (Ningbo) mohou lidé číst knihy, učit se dialekty a získávat znalosti o tradiční kultuře pomocí digitálních zdrojů.

Do konce roku 2020 měla provincie více než 17 000 takových poslucháren, pokrývajících 91,3 procenta vesnic, které také fungují jako centra digitálních veřejných služeb.

Ve vesnici Pao-šan-čchiao (Baoshanqiao) u města Šao-sing (Shaoxing) mohou lidé, kteří nevědí, jak vyhledat schůzku s lékaři online, získat pomoc v kulturním sále, kde účinně usnadňují vysoce kvalitní distribuci zdravotnických zdrojů.

To vše přináší výhody více lidem ve venkovských oblastech prostřednictvím digitálních inovací, vytváří zkušenosti, které lze replikovat a propagovat v širším rozsahu po celé zemi.

„Praxe ukázala, že podpora výstavby digitálních vesnic je důležitým prostředkem k realizaci oživení venkova na všech frontách a k urychlení společné prosperity,“ řekl Chen Yong, úředník ministerstva zemědělství a záležitostí venkova.

Aby se zmenšila digitální propast mezi městy a venkovem, Čína dále posílí celkový plán „digitálních vesnic“, posílí příslušné projekty a inovační centra, zvýší sdílení zkušeností a posílí systémy hodnocení, řekl Chen.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *