Čínský startup mezi vítězi soutěže G20 Innovation League

Čínský startup Sansure Biotech v neděli získal cenu za inovace ve zdravotnictví v G20 Innovation League, soutěži 100 startupů z více než 20 zemí.

Akce se konala o víkendu v městě Sorrento v jižní Itálii a soutěžilo se v pěti skupinách po dvaceti startupech, které navrhovaly inovativní produkty a řešení v pěti různých soutěžních okruzích, z nichž každý se týkal jedné z pěti hlavních výzev, kterým lidstvo v současné době čelí: Cleantech „Umělá inteligence (AI), internet věcí a přenosných zařízení, chytrá města a mobilita a zdravotnictví.

Akce byla koncipována pod záštitou italského předsednictví G20 a organizována italským ministerstvem zahraničních věcí a italskou obchodní agenturou (ITA) ve spolupráci s italským národním inovačním fondem a SIMEST, italskou společností pro internacionalizaci podnikání, a jejím cílem bylo vybudovat most spolupráce mezi veřejnými a soukromými hráči, mezi startupy a investory na akci, které se zúčastnila stovka odvážných investorů z různých zemí.

Při zahájení soutěže italský ministr zahraničních věcí Luigi Di Maio ve svém projevu zdůraznil význam mezinárodní spolupráce při řešení aktuálních globálních výzev a přehodnocení budoucnosti inovativním způsobem a vyzval globální hráče, aby „spojili síly a společně vytvořili globální inovační program pro postcovid svět “.

„Zkušenosti tohoto fóra budou zásadní pro globální obnovu, která bude skutečně udržitelná a bude zahrnovat inovace,“ řekl.

Po soutěžních zasedáních vybrali investoři nominovaní členy G20 10 vítězů – dva v každé kategorii – jako příklady bezprostředních příležitostí k řešení globálních výzev a posílení globálních investic a obchodu.

Čínská společnost Sansure Biotech, startup specializující se na pokročilé testovací nástroje široce používané v boji proti pandemii covid-19 po celém světě, získala ocenění za zdravotní péči a představila mimo jiné svou technologii Advance Magnetic Beads Technology, která se spoléhá na super paramagnetické nanosféry absorbující DNA/RNA, což zvyšuje rychlost a účinnost screeningových procesů.

Ve stejné soutěži byl oceněn také indonéský startup Nalagenetics, zatímco vítězi v ostatních kategoriích byli startupy z Ruska, Indonésie, Velké Británie, Francie, Nizozemska, Kanady a Itálie.

„Myslím si, že Čína je nejagresivnější zemí při budování startupů, které se šíří po celém světě, takže se od Číny učíme, protože mnoho řešení vytvořily startupy a velké společnosti právě v Číně,“ řekl společnosti Xinhua ředitel pro posílení ICT na indonéském ministerstvu komunikací a informatiky Bonifasius W. Pudjianto.

Po vyhlášení vítězů byla akce předána Indonésii, která bude v roce 2022 hostit druhý ročník Ligy pro inovace G20 v rámci rotujícího předsednictví G20.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *