Čínské značky se soustřeďují na vysoce kvalitní a udržitelný růst

Hodnoty čínských značek výrazně vzrostly ve snaze o vysoce kvalitní a udržitelný rozvoj, uvádí zpráva BrandZ Top, žebříček 100 nejhodnotnějších čínských značek za rok 2021, kterou zveřejnila mezinárodní společnost pro výzkum trhu Kantar.

Celková hodnota 100 čínských značek vyletěla meziročně o 57 procent a dosáhla 1,56 bilionu amerických dolarů (asi 34 bilionů Kč). V žebříčku top 10 letos zvítězil Tencent, jehož hodnota značky vzrostla o 85 procent na 279,6 miliardy dolarů (asi 6,2 bilionu Kč).

Internetový gigant Alibaba a Kweichow Moutai se umístily na druhém a třetím místě s hodnotami značky 201,9 miliardy dolarů (asi 4,5 bilionu Kč), respektive 110,6 miliardy dolarů (asi 2,4 bilionu Kč).

Podle žebříčku zveřejněného v pondělí v Šanghaji zaznamenaly čínské značky vstupující do seznamu letos nejvyšší hodnoty meziročního tempa celkového růstu za posledních 11 let. Také zaznamenaly rychlejší růst než celková hodnota globálních značek během minulého roku, řekla Doreen Wang, globální předsedkyně Kantar BrandZ.

Důvodem tohoto skoku  hodnoty je vysoce kvalitní a udržitelné rozvoj, což je pozoruhodný trend pozorovaný u čínských značek, které tak reagují na konkurenci na mezinárodním trhu a změny v chování spotřebitelů.

Inovace jsou klíčovým motorem růstu pro čínské značky, poznamenala Doreen a dodala, že inovační kapacita čínských značek, zejména těch, které působí v odvětvích domácích spotřebičů, oděvů, doplňků a osobní péče, je na celosvětové špičce.

Převzetí společenské odpovědnosti a uspokojování potřeb spotřebitelů dále podtrhuje udržitelný rozvoj značek. Podle zprávy kladou Číňané větší důraz na společenskou odpovědnost a ideály značky než ostatní globální spotřebitelé.

S ohledem na charitativní projekty iniciované letošním vítězem Tencentem Doreen uvedla, že úzké propojení komerčních hodnot se společenskými hodnotami je klíčem k úspěchu pro zvýšení hodnoty značky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *