Čínské provincie zintenzivňují úsilí o posílení digitalizace

S energickým rozvojem špičkových technologií, jako jsou velká data, cloud computing a internet věcí (IoT), zrychlení digitalizace v čínských provinciích a regionech dále připravilo cestu pro sociální a ekonomický rozvoj, uvedly v úterý Shanghai Securities News.

Daňové oddělení v Čching-tao (Qingdao), pobřežním městě v provincii Šan-tung (Shandong) na východě Číny, zavedlo do provozu platformu inteligentních informačních služeb a realizovalo efektivní a spolupracující model služeb, ve kterém jeden daňový úředník vyřizuje obchody pro čtyři klienty současně, což znamená mezník pokroku v oblasti inovací vládních záležitostí.

Do konce července daňové oddělení v Čching-tao, které je vybaveno platformou efektivních služeb, zredukovalo původních 20 přepážek manuálních služeb na pět optimalizovaných, čímž dále zlepšilo efektivitu zpracování daní.

Kromě provincie Šan-tung i některé další provincie a regiony v Číně zavedly v posledních letech za účelem posílení digitálního rozvoje řadu opatření na podporu digitalizace s cílem usnadnit hospodářský rozvoj.

Jihočínská provincie Kuang-tung (Guangdong) ve svém vládním dokumentu o urychlení digitálního rozvoje vydaném v květnu tohoto roku uvedla, že provincie se zaměří na čtyři hlavní oblasti digitální ekologie, digitální ekonomiky, digitální společnosti a digitální vlády a rozvine provincii v přední digitální oblast na světě.

Kuang-tung bude také upřednostňovat výstavbu vhodného systému vládních služeb a očekává se, že se vydá i do nových obchodních forem koordinovaného vývoje chytrých propojených automobilů a chytré dopravy.

Kromě toho čínské provincie a regiony včetně Če-ťiang (Zhejiang), Šanghaj, Tchien-ťin (Tianjin), Peking a další místa také vydaly příslušné plánovací dokumenty pro urychlení digitálního rozvoje.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *