Čínská města se rychle rozvíjejí, hlásí poradenská firma Kearney

Města v Číně rychle rostou, uvedl časopie China Securities Journal s odkazem na zprávu Global Cities Report za rok 2021, kterou v pondělí zveřejnila globální manažerská poradenská firma Kearney.

Zpráva Global Cities Report, která se skládá z Global Cities Index (GCI) a Global Cities Outlook (GCO), poskytuje komplexní analýzu současné konkurenceschopnosti globálních měst a vyhlídek do budoucna.

Na základě komplexní analýzy více než 230 velkých měst po celém světě má 2021 Global Cities Index na seznamu 156 měst včetně 31 čínských.

Letošní index ukazuje, že města v Evropě a Spojených státech zůstávají v čele, zatímco je asijská města rychle dohánějí a čínská města mají nejvyšší tempo růstu.

V indexu pro rok 2021 patří Peking, Hongkong a Šanghaj mezi 10 nejlepších světových měst, což odpovídá počtu amerických měst na seznamu, jmenovitě New Yorku, Los Angeles a Chicagu, a převyšuje počet měst Evropy a dalších asijsko-pacifických oblastí.

Další čínská města, jako Chang-čou (Hangzhou), Čcheng-tu (Chengdu), Čchang-ša (Changsha), Si-an (Xi’an) a Su-čou (Suzhou), dosáhla nárůstu skóre i hodnocení díky propracovanějšímu řízení, lepšímu obchodnímu prostředí, kreativnějšímu městskému stylu a odolnějšímu připojení.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *