Čínská ekonomika poroste navzdory mediálnímu humbuku proti Číně

„Čínská ekonomika bude pravděpodobně i nadále zažívat odliv, ale „v dohledné době nastane příliv,“ uvedl Gulf News v článku zveřejněném v úterý.

Mediální humbuk a propaganda proti Číně jsou dvousečné, napsal v článku Ramzy Baroud, novinář a redaktor Gulf News se sídlem v Dubaji.

Baroud řekl, že zatímco pokrytí v západních médiích, které obvykle zobrazuje Čínu ve špatném světle, výrazně těží ze snížení statusu Číny, západní ekonomiky budou první, kdo zaplatí cenu, pokud Čína vstoupí do dlouhodobého ekonomického zpomalení.

Podle jeho názoru jsou zaujatá západní média motivována politikou, nikoli vyčíslitelnou skutečností. „Čína, která je hlavním palivem globálního ekonomického růstu, staví Západ před nemožné dilema. Západní mocnosti chtějí na jedné straně zajistit, aby Čína neposilovala svou globální politickou moc, a zároveň spoléhají na čínský ekonomický zázrak, aby udržely své vlastní ekonomiky nad vodou.“

Čínská ekonomika je úzce propojena se světovou ekonomikou. „Přísloví ‚když Čína kýchne, svět nastydne‘ nebylo nikdy pravdivější,“ uvedl autor pěti knih.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *