Argentinský vinařský průmysl hledá konkurenční výhodu na čínském trhu prostřednictvím CIIE

Argentinský vinařský průmysl si klade za cíl plně využít nadcházející čtvrté výstavy China International Import Expo (CIIE) k propagaci svých rozmanitých vín mezi čínskými spotřebiteli, řekl v úterý společnosti Xinhua vedoucí obchodní delegace.

Rostoucí poptávka činí čínský trh „velmi atraktivním“ pro argentinské vinařství, které se agresivně snaží zvýšit svůj podíl na trhu a získat konkurenční výhodu v této asijské zemi, říká Maximiliano Hernandez Toso, prezident Wines of Argentina (WofA).

„CIIE je jedinečný zážitek. Na světě neexistuje podobné expo co do jeho jeho velikosti, množství produktů, kterých se týká, a počtu každoročních návštěvníků. Po nejtěžší fázi pandemie covid-19 se stane naprosto unikátní akcí,“ řekl Hernandez.

WofA shromažďuje více než 200 vinařství po celé jihoamerické zemi za účelem propagace značky „Vino Argentino“ na světových trzích.

„Na začátku tisíciletí Čína dovážela velmi málo vína, ale do roku 2018 se stala třetím největším dovozcem vína na světě, což z ní udělalo velmi atraktivní trh pro všechny velké producenty vína, jako je Argentina,“ řekl.

Minulé ročníky CIIE umožnily argentinským vinařstvím poznat chutě čínských spotřebitelů a dozvědět se o distribučních metodách země, online prodejních kanálech a logistických schématech.

„Hlavním cílem čtvrtého ročníku je zaplnit všechna místa pro argentinská vína a zajistit, aby každý spotřebitel, který projde našimi stánky, získal velmi dobrý dojem z našich vín, protože to je to, na čem bude z dlouhodobého hlediska při rozvoji značky záležet, “ řekl.

Kromě své vlajkové lodi odrůdy Malbec nabízí Argentina klasická vína jako Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Merlot, Sauvignon blanc, Cabernet Franc, Torrontes, Bonarda a Criolla.

„Argentina je největší vinařskou zemí na světě, pokud jde o počet různých ‚terroirů‘, které lze využít,“ řekl Hernandez s odkazem na rozdílnou škálu přírodních podmínek země.

„To se promítá do naší nesmírně rozmanité a jedinečné nabídky,“ dodal.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *