2021 World IoT Expo začíná v sobotu ve Wu-si

Největší čínská událost internetu věcí (IoT), 2021 World IoT Expo, se konala v sobotu ve Wu-si (Wuxi) v provincii Ťiang-su (Jiangsu) ve východní Číně.

Součástí letošního Expa představujícího nejnovější aplikace a technologie IoT byl hlavní summit, který se konal ve městě Wu-si, výstava o aplikacích a produktech IoT, předávání cen, několik dílčích fór a související aktivity.

Elity z globálního průmyslu IoT se sešly ve Wu-si, aby diskutovaly o špičkových technologiích, aplikačním prostoru a budoucích trendech tohoto odvětví a pomohly městu zlepšit a optimalizovat průmyslovou ekologii tak, aby podporovaly synergii průmyslu IoT v Číně a dokonce i ve světě vývoje a inovací.

Jako nový typ informační infrastruktury se IoT stává důležitým motorem pro postupující digitální transformaci, inteligentní modernizaci a integraci výrobního průmyslu.

Wang Zhijun, náměstek ministra průmyslu a informačních technologií, ve svém projevu uvedl, že Čína dále posílí inovační úsilí, rozšíří spolupráci a lépe posílí reálnou ekonomiku a také zlepší služby obyvatelstvu.

Wu-si, nazývané město IoT, má v současné době více než 3000 společností souvisejících s IoT s výstupní hodnotou přesahující 300 miliard jüanů (asi 1 bilion Kč) a vede při formulování více než poloviny mezinárodních standardů IoT.

Město provedlo 23 velkých národních demonstračních projektů aplikací s pokrytím projektů IoT zahrnujících více než 830 měst v 78 zemích a regionech po celém světě.

Během veletrhu bylo podepsáno 20 projektů pokrývajících oblasti, jako jsou umělá inteligence a IoT, které dále účinně podpoří transformaci a modernizaci Wu-si a rozvoj strategických nově vznikajících odvětví.

Kromě toho byla během summitu vydána výroční zpráva o rozvoji průmyslu internetu věcí v Číně za období 2020–2021, kterou sestavila společnost China Economic Information Service. Podle zprávy čínský IoT průmysl zažehne nový motor digitálního rozvoje a otevře novou éru chytrých inovací společným úsilím národních strategií, průmyslové politiky a profesionálů z průmyslu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *