Vyšla Výroční zpráva o obrazu města Su-čou, aby bylo možné lépe vyprávět jeho příběhy během AI 20 Expo

Aby bylo možné lépe vyprávět příběhy o Su-čou (Suzhou), městě ležícím ve východní Číně, známém díky svým klasickým čínským zahradám, byla ve čtvrtek během konání letošní Globální výstavy AI a produktů a aplikací zveřejněna výroční zpráva o obrazu města Su-čou v globálním kyberprostoru (2020–2021).

Zprávu o budoucnosti subfóra s tematikou inteligentních médií vydalo Centrum čínské ekonomické informační služby (CEIS) v Ťiang-su (Jiangsu) provozované společností Xinhua. Prostřednictvím internetových kanálů v minulém roce zjišťuje charakteristiky, účinnost a nedostatky budování image města Su-čou.

Su-čou, jako jedno z hlavních měst v deltě řeky Jang-c‘-ťiang, se může pochlubit jedinečným obrazem města díky své tradiční světové kultuře a bohatým vodním zdrojům, úplnému a diverzifikovanému řetězci výrobního průmyslu a výhodám při pilotování preferenčních a otevíracích politik národní ekonomické místní platformy, uvádí zpráva.

Na rozdíl od ostatních čínských měst se Su-čou objevilo ve zprávách globálních médií se čtyřmi typickými charakteristikami.

Například město bylo obvykle zmiňováno spolu s tak žhavými slovy jako „digitální město“, „starověké čínské zahrady“ a slovy souvisejícími s městskou výstavbou, kulturou a cestovním ruchem v Su-čou.

Kromě toho se Su-čou objevovalo hlavně ve zprávách globálních mainstreamových médií, která jsou z hlediska postoje většinou neutrální, v tématech týkajících se jeho ekologického prostředí, pokroku vědy a technologie a rozvoje nově vznikajících průmyslových odvětví.

Město navíc upoutalo větší pozornost tradičních médií, jako jsou časopisy, tiskové agentury a komerční zpravodajské weby a nová média, ve srovnání se sociálními médii, kde jsou zprávy o Su-čou relativně vzácné.

Kanál YouTube představil pro město interaktivnější a vlivnější platformu pro komunikaci se světem, protože pro influencery je snadné vytvářet široce zaměřené živé přenosy pořadů o Su-čou a příslušný audiovizuální jazyk a témata jsou snadno srozumitelná a blíže každodennímu životu.

To vše bylo důsledkem neustálého úsilí města v budování své image v posledních letech, která zdůrazňuje jeho mezinárodní komunikaci s více kulturními faktory a zavádí všestranný a multidimenzionální komunikační režim.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *