V úterý ukončený Čínský mezinárodní veletrh služeb přinesl mnoho plodných výsledků

Šestidenní Čínský mezinárodní veletrh obchodu se službami (CIFTIS), který byl v úterý ukončen v Pekingu, přinesl mnoho plodných výsledků.

Předběžné údaje ukázaly, že během šestidenního veletrhu bylo podepsáno celkem 1672 různých dokumentů včetně 642 projektových smluv, 223 investičních dohod, 200 dohod, 158 autoritativních verzí a 139 inovačních produktů, uvedla tisková konference konaná v úterý na veletrhu.

Dozvěděli jsme se, že letošní veletrh přilákal více než 10 000 podniků ze 153 zemí a regionů, což je o pět zemí více než vloni, přičemž se zapojilo více společností z žebříčku Fortune 500.

Veletrh představil nové formáty a modely digitálního obchodu, komunikace 5G a průmyslového internetu věcí a mezitím umožnil komplexní výměnu nových nápadů, odhalil nové služby a vydal plodné výsledky, řekl Wang Zhihua, úředník ministerstva obchodu ( MOC) a dodal, že veletrh se konal online i offline prostřednictvím digitálních technologií, což plně ukazuje velký potenciál čínské digitální internetové technologie a inteligentního rozvoje.

Kromě komplexních výstav v Čínském národním kongresovém centru se v Shougang Parku, kulturním a sportovním komplexu vybudovaném z ocelárny v západním Pekingu, poprvé uskutečnila řada tematických výstav podporujících fórum a další doprovodné akce letošního CIFTIS, poznamenal Yan Ligang, ředitel pekingského městského obchodního úřadu.

Podle Wanga Čína zrychlí tempo při formulování negativního seznamu pro přeshraniční obchod se službami a bude prosazovat celonárodní praxi, prozkoumá budování národních demonstračních zón na podporu inovativního rozvoje obchodu se službami a zvýší podporu pro Peking a další města v pilotním úsilí o sladění domácích pravidel s pravidly vysoce kvalitních mezinárodních dohod o volném obchodu (FTA).

Téma „Směrem k digitální budoucnosti a rozvoji založenému na službách“ představilo v roce 2021 CIFTIS poprvé sekci pro digitální služby, do níž se zapojilo až 33 známých podniků a institucí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *