Úsilí o zachování mokřadů pomáhá v Kchun-ming zlepšovat ekologii

Provincie Jün-nan (Yunnan) v jihozápadní Číně dosáhla v posledních letech významných ekologických úspěchů díky svému odhodlanému úsilí při ochraně mokřadů v Kchun-ming (Kunming).

V roce 2003 přijal Kchun-ming plán zaměřený na ochranu ekologického prostředí a komplexní správu ekologických mokřadů jezera Tien-čch‘ (Dianchi).

Do roku 2020 dosáhla celková rozloha mokřadů ve městě Kchun-ming 62 403,27 hektaru, z nichž plocha přírodních mokřadů činila 48 249,31 hektaru, s příslušnou mírou ochrany až 69,53 procenta a 78,44 procenta.

Během tohoto období byl postaven 200 metrů široký samonosný ekologický pás o rozloze 33,3 kilometru čtverečních, z nichž více než 80 procent bylo pokryto vegetací.

Zlepšující se ekosystém jezera Tien-čch‘ také prospěl biologické rozmanitosti regionu, přičemž počet druhů rostlin vzrostl z 232 na 303 a vrátili se některé ryby a stěhovaví ptáci.

Kchun-ming bude hostitelským městem 15. zasedání konference smluvních stran (COP15) Úmluvy o biologické rozmanitosti (CBD) stanoveného na říjen, kde bude představen mokřad Pao-feng (Baofeng), který je součástí mokřadních jezer Tien-čch‘.

Mokřady, popsané jako „ledviny země“, jsou nedílnou součástí ekologického systému a životního prostředí. Mokřady Tien-čch‘ zásadně přispěly k ochraně vod, biologické rozmanitosti a místnímu hospodářskému rozvoji v Kchun-ming.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *