Taoxichuan Ceramic Art Avenue září na NEXT summitu v Singapuru

Taoxichuan Ceramic Art Avenue, turistické místo a orientační bod umění nacházející se v Ťing-te-čenu (Jingdezhen) ve východočínské provincii Ťiang-si (Jiangxi), zazářilo se na středečním Pátém NEXT Summitu (Singapur 2021).

Taoxichuan Ceramic Art Avenue, o celkové plánovací ploše dvou čtverečních kilometrů, byla vybudována rekonstrukcí bývalé státní továrny na porcelán Yuzhou a nyní integruje tradiční řemesla, kulturní průmysl a technologie do současné výstavby.

Tchao-si-čchuan (Taoxichuan) se stalo atraktivním místem pro mladé lidi, kde si mohou plnit své sny. Sešlo se zde více než 18 000 mladých lidí, 2902 subjektů začínajících s podnikáním a 1049 malých a mikropodniků.

Denní obrat je přibližně 10 milionů jüanů (34 milionů Kč) díky živému elektronickému obchodování a je zde zaměstnáno více než 100 000 lidí.

Ťing-te-čen, známé jako hlavní město porcelánu na světě s otevřeným a inkluzivním způsobem zajišťujícím volnou tvorbu, nyní spojuje svět řemeslníků a vědců v oboru uměleckého designu, aby se učili a komunikovali, řekl Gang Hao, zástupce generálního ředitele Jingdezhen Towyi Ltd.

Velký počet mladých hostujících umělců a designérů, kteří se zde usadili, sem vnáší výraznou vitalitu, dodal Gang.

Od svého otevření v roce 2016 přilákalo Tchao-si-čchuan téměř 200 mezinárodních řemeslníků a designérů, aby pořádali přednášky a samostatné výstavy ve snaze podpořit kulturní výměnu.

Tchao-si-čchuan hostí muzeum keramického průmyslu, galerii umění Ceramic Art Avenue, akademii keramiky, Yi Creative Space a centrum umění, které jsou zrekonstruovány z historických památek. Ty se staly ukázkami transformace dědictví a modernizace kulturního průmyslu.

Tchao-si-čchuan získalo více než 80 ocenění na celosvětové, národní a provinční úrovni, jako je například cena za inovace UNESCO za ochranu asijsko-pacifického dědictví za rok 2017, a bylo ministerstvem kultury a cestovního ruchu zařazeno na seznam národních parků kulturního průmyslu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *