Růst noční ekonomiky se zónami noční spotřeby ve městě Nan-ning

Nan-ning (Nanning), hlavní město jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang), povyrostlo o oblasti s noční ekonomikou a diverzifikovanými scénáři noční spotřeby, které povzbudí místní ekonomiku.

Město, které se vyznačuje spalujícími dny v létě a horkým podzimem, je proslulé svým lidovým zvykem chodit v noci ven a nakupovat, přičemž břehy Jung-ťiang (Yongjiang), mateřské řeky města, jsou nejpříznivější destinací pro místní obyvatele a cestovatele.

Po rekonstrukci se břehy řeky Jung-ťiang, která je částí přítoku Perlové řeky, staly oblíbeným místem pro noční výhledy, které zahrnují skvěle osvětlený most přes řeku, 3D světelné show na výškových budovách podél řeky a oslnivé vyhlídkové lodě.

Během letních prázdnin rodiče a studenti z blízka i daleka obvykle spěchají do Nan-ningu, aby si prohlédli staré lidové domy, arkády, chrám boha města, vyhloubená okna a pamětní oblouky. To vše lze spatřit ve třech ulicích a dvou historických uličkách chráněného blok v Nan-ningu.

Blok, který je miniaturou více než 1000leté historie města Nan-ning, se stal novým a jedinečným orientačním bodem města a v současnosti je veřejnosti přístupných sedm scénických míst, jako jsou čínské divadlo a pamětní síň Deng Yingchao.

Nedaleko bloku leží ulice Čung-šan (Zhongshan), dominanta tradičního jídla se stánky a obchody se šneky, pečenými rybami a místními rýžovými nudlemi, často přeplněná turisty.

Nedaleko leží další demonstrační blok noční ekonomiky města. Dílny dávných hedvábných mlýnů jsou renovovány a částečně zachovány, aby daly vzniknout turistickému bloku složenému z kreativních parků, výstav pro scénické umění, tematických kin, uměleckých hotelů, hudebních barů, kreativních potravin a charakteristického stravování.

Vedle řeky Jung-ťiang jsou městské „zelené plíce“ – hora Čching-siou (Qingxiu) – také osvětlené bujícím nočním životem. Cestovatelé mohou zažít kultury zemí ASEAN v high-tech zábavním parku Fantawild Asian Legend.

To vše je součástí plánovaných demonstračních programů noční ekonomiky města a do roku 2022 se Nan-ning zavazuje dokončit stavbu 10 takových programů, které budou dále pohánět její noční ekonomiku.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *