Peking vybuduje 5G průmyslový klastr světové třídy a stane se městem digitální ekonomiky

Pekingská správa komunikací uvedla ve čtvrtek na Internetové konferenci v Pekingu, že Peking vybuduje 5G průmyslový klastr světové třídy a stane se referenčním městem digitální ekonomiky.

Ke konci loňského roku přesáhla přidaná hodnota pekingské digitální ekonomiky 1,44 bilionu jüanů (asi 4,8 bilionu Kč), což položilo dobrý základ, aby se Peking mohl stát srovnávacím městem digitální ekonomiky.

Ke konci července činily příjmy pekingských internetových podniků nad stanovený rozsah a související služby 246,77 miliardy jüanů (asi 827 miliard Kč), což je meziroční nárůst o 33,3 procenta, zatímco zisk dosáhl 12,46 miliardy jüanů (asi 42 miliardy Kč), což je meziročně vzrůst o 8,66 miliardy jüanů (asi 29 miliard Kč).

Ke konci června stojí spotřebitele gigabajt připojení k internetu pouze 3,8 jüanu (asi 12,7 Kč), což je o 30,9 procenta méně než před rokem, přičemž uživatelé mobilního internetu v Pekingu spotřebovali v první polovině letošního roku 2,37 miliardy gigabajtů dat.

V loňském roce vzrostla pekingská digitální ekonomika meziročně o 10,7 procenta, což výrazně převyšuje průměr vyspělých zemí zhruba o 3 procenta, uvedl Xu Zhiyuan, úředník Čínské akademie informačních a komunikačních technologií.

Ke konci srpna měl Peking 45 700 základnových stanic 5G a přes 12 milionů uživatelů 5G. Na každých 10 000 lidí v Pekingu připadá asi 20 základnových stanic 5G, což staví město na první místo v Číně, ukázaly údaje zveřejněné Pekingskou správou komunikací.

Očekává se, že do roku 2025 bude ve městě postaveno 63 000 základnových stanic 5G, čímž se dosáhne plného pokrytí sítě 5G v klíčových funkčních oblastech včetně centrální oblasti, subcentra a centrální obchodní čtvrti.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *