Očekává se, že inteligentní transformace čínského výrobního sektoru bude postupovat rychleji

Mezinárodní auditorská firma KPMG nedávno vydala zprávu, v níž se uvádí, že čínský výrobní průmysl by se měl v inteligentní transformaci pohybovat rychleji a rychlý digitální rozvoj tradičního zpracovatelského průmyslu přinese obrovské množství dat, informoval v pátek China Securities Journal.

Rychlý rozvoj internetu věcí (IoV), 5G, umělé inteligence, digitálního dvojčete a dalších technologií přinesl velký pokrok ve výpočetním výkonu a algoritmu a jejich rostoucí integrace vytvoří inteligentní výrobní technologický systém s „daty + výpočetním výkonem + algoritmem“ ve svém jádru, říká zpráva.

Během 14. období pětiletého plánu (2021–2025) je čínský výrobní průmysl povinen zahájit nové kolo transformací a upgradů poháněné novou infrastrukturou představovanou 5G, průmyslovým internetem, velkým datovým centrem atd., poznamenal Wu Guoqiang, místopředseda KPMG Čína.

Podle Wu kvůli této hybné síle zahájil čínský automobilový průmysl také kritické období průmyslové transformace a modernizace.

Od roku 2021 do roku 2025 se bude inteligentní výrobní systém v Číně dále vzájemně podporovat digitálním procesem, přetvářet výrobní proces tradičního výrobního průmyslu a podporovat optimalizaci a modernizaci čínského ekonomického systému optimalizací návrhu výzkumu, vývoje, výroby, marketingového řízení a dalších vazeb, řekl Norbert Meyring, vedoucí průmyslové výroby KPMG China.

Pokud jde o nová energetická vozidla (NEV), Xu Kanling, vedoucí automobilového průmyslu ve východní a západní Číně, uvedl, že díky silné politické podpoře nashromáždil čínský průmysl NEV značné komparativní výhody.

Zpráva předpovídá, že do roku 2025 budou prodeje inteligentních připojených vozidel PA (s částečně autonomním řízením) a CA (s podmíněně autonomním řízením) v Číně představovat více než 50 procent celkových prodejů automobilů v daném roce a poměr montáže terminálů C-V2X (Cellular Vehicle-to-Everything) v nových automobilech dosáhne 50 procent.

Kromě toho budou do roku 2025 vysoce autonomní vozidla poprvé uváděna na trh v konkrétních scénářích a omezených oblastech, přičemž se rozsah provozu stále více rozšiřuje, a do roku 2035 budou v Číně široce dostupné všechny druhy vysoce autonomních vozidel připojených k internetu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *