Nový přístav v Haifě postavený čínskou společností zahajuje provoz

Slavnostní otevření nového přístavu v severoizraelském pobřežním městě Haifa proběhlo ve středu online. Izraelský ministr dopravy a bezpečnosti silničního provozu Merav Michaeli řekl, že tento nový přístav otevřel novou bránu do světa.

Jedná se o automatizovaný kontejnerový přístav konstruovaný především společností China Shanghai International Port Group (SIPG) a slavnostní zahájení se konalo na dvou místech v Haifě a čínské Šanghaji.

V Haifě Michaeli řekl, že v novém přístavu v Haifě lze v Izraeli poprvé kotvit lodě s kapacitou asi 15 000 ekvivalentních jednotek (TEU).

Izrael je vděčný za pokročilou technologii, vybavení a zkušenosti s řízením projektů a provozem přinesené ze Šanghaje, dodal.

Dai Yuming, ministr poradce čínského velvyslanectví v Izraeli, uvedl, že nový přístav v Haifě je vzájemně výhodným čínsko-izraelským mikrokosmem.

V květnu 2015 podepsaly Israel Port Development and Assets Corporation a SIPG v izraelském Tel Avivu smlouvu, která oficiálně uděluje SIPG právo provozovat nový přístav v Haifě po dobu 25 let, počínaje rokem 2021.

Stavba přístavu byla oficiálně zahájena v roce 2018, plánována ve dvou fázích. První fáze s terminálem o délce 805,5 metru byla dokončena. Délka terminálu druhé fáze bude 715,7 metru.

Haifa je dopravní a průmyslové centrum Izraele a železniční uzel podél Středozemního moře. Přístav v Haifě je největším přístavem v Izraeli a jedním z největších přístavů ve východním Středomoří.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *