Město I-wu zahajuje novou nákladní železniční dopravu do Španělska

I-wu (Yiwu), malé čínské komoditní centrum ve východní provincii Če-ťiang (Zhejiang), v pondělí otevřelo novou čínsko-evropskou nákladní železniční dopravu spojující město s Madridem ve Španělsku, informoval v pondělí server cnstock.com provozovaný společností Xinhua.

Nákladní vlak se 100 kontejnery exportovaného zboží, jako jsou malé komodity, solární články, tabletové počítače a autodíly, pojede 17 dní do Madridu poté, co projde průsmykem Alataw v severozápadní čínské autonomní oblasti Sin-ťiang Ujgur (Xinjiang Uygur).

Provoz tohoto nákladního vlaku byl společně zaveden čínskými železničními odděleními, provozovatelem stanice čínských železničních nákladních vlaků v I-wu a mezinárodní logistickou platformou provozovanou obchodníky s malými komoditami v I-wu.

Od začátku letošního roku I-wu vypravilo 990 čínsko-evropských nákladních vlaků, které přepravily celkem 81 756 TEU zboží, což je meziroční nárůst o 59,8 procenta. K 21. září objem provozu nákladního vlaku v I-wu překonal celkový objem roku 2020, což znamená dvojnásobný nárůst počtu operací a objemu přepravy nákladu.

Unikátní výhody stability a efektivity čínsko-evropského vlaku z něj činí hlavní logistický most a zelený kanál spojující země Eurasie. Čínská železniční oddělení budou i nadále zlepšovat kvalitu provozu a efektivitu nákladních vlaků, aby měly lepší prospěch ze zemí podél vlakových tras a Hedvábné stezky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *