Globální výstava produktů a aplikací AI začíná v Su-čou s cílem posílit vývoj průmyslu AI

Globální výstava produktů a aplikací AI odstartovala ve čtvrtek v Su-čou (Suzhou) ve východočínské provincii Ťiang-su (Jiangsu) a zaměřila se na nejnovější technologické úspěchy a aplikace umělé inteligence (AI).

Akce potrvá do 18. září a „AI + výroba“, „AI + medicína“, „AI + finance“, „AI + kulturní turistika“ a další oblasti s místními rysy Su-čou budou v popředí zájmu.

Zahajovací ceremoniál 2021 Global AI Product & Application Expo se koná ve čtvrtek v Su-čou.

Výstavy se zúčastní více než 200 známých podniků a týmů včetně společností Huawei, Baidu, Microsoft, iFLYTEK, SenseTime a AISpeech, a budou sdílet zkušenosti z výzkumu a vyměňovat si nápady týkající se vývoje inteligentní výroby, inteligentního cestování, inteligentní ekonomiky, „AI + právo“, „AI + vzdělávání“ a další související oblasti.

Během veletrhu bude poprvé uvedeno na trh více než deset inovativních produktů.

Su-čou bere průmysl AI jako přední odvětví svého budoucího vývoje a urychluje výstavbu nové plochy pro rozvoj průmyslu nové generace AI, řekl Wu Qingwen, zástupce šéfa strany a úřadující starosta města Su-čou, a dodal, že město doufá, že prostřednictvím výstavy přinese více zkušeností s průzkumem ekonomické transformace a rozvoje řízeného AI.

Su-čou v posledních letech vytvořilo díky neustálému úsilí relativně kompletní průmyslový řetězec AI. Průmyslový park Su-čou, jakožto hlavní pilotní oblast, shromáždil téměř 660 podniků AI včetně deseti kótovaných, a v roce 2020 dosáhl výstupní hodnoty AI 46,2 miliardy jüanů (asi 155 miliard Kč), což vedlo k ocenění souvisejících průmyslových odvětví nad 100 miliard jüanů (asi 335 miliard Kč).

Při slavnostním zahájení byla společně vydána zpráva Centra čínské ekonomické informační služby v Su-čou a Strategické aliance pro inovace v oblasti technologií pro umělou inteligenci. Zpráva, která se zaměřuje na nové charakteristiky a trendy vývoje umělé inteligence po celém světě od roku 2020, provádí hloubkovou analýzu příležitostí pro výzkum a vývoj, aplikace a inovace technologie umělé inteligence a nabízí některé pohledy na vývoj umělé inteligence v Číně.

Global AI Product & Application Expo je důležitou výlohou pro představení úspěchů čínských pilotních zón inovace a vývoje umělé inteligence nové generace a od roku 2018 se koná v Su-čou již tři po sobě jdoucí roky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *