Export z oblasti Ning-sia do zemí Hedvábné stezky od ledna do července vzkvétal

Autonomní oblast Ning-sia Chuej (Ningxia Hui) v severozápadní Číně zaznamenala od ledna do července letošního roku nárůst dovozu a vývozu se zeměmi Hedvábní stezky o 46,1 procenta na 2,77 miliardy jüanů (asi 9,2 miliardy Kč), což představuje 31,7 procenta z celkového počtu, přičemž vývoz vzrostl o 51,2 procenta na 2,52 miliardy jüanů (asi 8,4 miliardy Kč) a dovoz o 8,4 procenta na 250 milionů jüanů, uvedla ve čtvrtek China Securities News s citací Ningxia Daily.

Soubor komodit vyvážených z oblasti Ning-sia do těchto zemí byl dále vylepšen o vývoz základních organických chemikálií, léčiv a léčivých materiálů a slitin železa, který vzrostl o 24 procent, 54,1 procenta a 85,3 procenta. I vývozy mechanických a elektrických výrobků, zemědělských produktů a oděvů a doplňků v tomto období narůstají.

Vývoz nově přidaných komodit z oblasti Ning-sia představoval 18,7 procenta jejího celkového vývozu do těchto zemí.

Spolupráce mezi oblastí Ning-sia a zeměmi Hedvábné stezky byla dále prohloubena. Od ledna do července měla oblast ekonomické a obchodní výměny s 50 zeměmi Hedvábné stezky, přičemž její export do 36 z nich zaznamenal růst. Indie, Vietnam a Thajsko byly prvními třemi obchodními partnery oblasti a export z Ning-sia do nich vzrostl o 58 procent na 1,28 miliardy jüanů (asi 4,2 miliardy Kč), což představuje 50,8 procenta jejího celkového exportu do zemí Hedvábné stezky.

Způsoby obchodování mezi oblastí Ning-sia a zeměmi Hedvábné stezky byly dále obohaceny. Během tohoto období export z oblasti do těchto zemí v režimu obecného obchodu převyšoval ostatní obchodní režimy a zaznamenal 2,36 miliardy jüanů (asi 7,8 miliardy Kč), což představuje 93,7 procenta celkového vývozu do těchto zemí. Export do těchto zemí v režimech speciální oblasti logistiky obchodu se zbožím a obchodu s příchozím a odchozím zbožím v celním skladu zaznamenal 120 milionů jüanů (asi 397 milionů Kč).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *