Expo Čína–severovýchodní Asie se bude konat na severovýchodě Číny

13. ročník výstavy Expo Čína–severovýchodní Asie se má konat online a offline od 23. do 27. září v Čchang-čchunu (Changchun), hlavním městě provincie Ťi-lin (Jilin) na severovýchodě Číny.

Očekává se, že se letošní výstavy zúčastní více než 1000 podniků ze zemí a regionů v severovýchodní Asii.

Ve středu se konal druhý kulatý stůl pro regionální spolupráci v severovýchodní Asii, hlavní vedlejší událost veletrhu. Setkání se zúčastnili zástupci Číny, Japonska, Korejské republiky, Ruska, Mongolska a Korejské lidově demokratické republiky.

Kulatý stůl vydal iniciativu, která vyzývá místní vlády v regionu, aby propojily své tržní zdroje a společně vybudovaly komunitu námořní hospodářské spolupráce v severovýchodní Asii.

Expo, které se poprvé konalo v roce 2005, se stalo hlavní platformou pro země v severovýchodní Asii k budování konsenzu a vedení hospodářské a obchodní spolupráce, přičemž bylo podepsáno celkem 2822 projektů spolupráce.

Severovýchodní Asie je jednou z nejdynamičtějších oblastí světa. V první polovině roku 2021 dosáhl objem obchodu Číny s pěti dalšími zeměmi v tomto regionu asi 417,9 miliardy amerických dolarů, což je meziroční nárůst o 26 procent, uvádí ministerstvo obchodu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *