Čínský veletrh mezinárodních služeb přináší naději a důvěru v globální ekonomiku

Probíhající Čínský mezinárodní veletrh obchodu se službami 2021 (CIFTIS), který zdůrazňuje odhodlání a činnost Číny otevřít se na vyšší úrovni, přinesl do globální ekonomiky naději a důvěru.

Čína prokázala svůj závazek širšího otevření a sdílení příležitostí růstu s globální komunitou tím, že akci uspořádá podle plánu i letos v době pandemie covid-19.

Tematicky zaměřený veletrh, který se konal od 2. do 7. září online i offline pod heslem „Směrem k digitální budoucnosti a rozvoji řízenému službami“, se vyznačoval otevřením a součinností napříč všemi oblastmi, což představuje důležitou platformu pro hráče na globálním trhu, kteří mohou předvést své nejnovější služby.

Se širším dosahem přilákal veletrh více než 10 000 podniků ze 153 zemí a regionů, což je o pět zemí více než v loňském roce, přičemž se zapojilo více společností z žebříčku Fortune 500.

Přitažlivý efekt je ve skutečnosti způsoben obrovským čínským trhem a zlepšeným podnikatelským prostředím. Čína je sedm let druhou největší zemí v oblasti obchodu se službami a buduje obchodní vztahy se službami s téměř 240 zeměmi a regiony.

Čína přijala řadu opatření k prohloubení otevírání svého sektoru služeb, například zkrácení negativního seznamu zahraničních investic na čtyři po sobě jdoucí roky a přijetí závazků ohledně otevření ve 22 dalších oblastech služeb.

Čína se otevře na vyšší úrovni zavedením celostátního negativního seznamu pro přeshraniční obchod se službami, modernizací pilotních zón digitálního obchodu na demonstrační zóny, prohloubením reformy Nové třetí rady (burza národních akcií a kotace) a zřízením Pekingské burzy.

S využitím míru, rozvoje a oboustranně výhodné spolupráce jako „zlatého klíče“ bude Čína spolupracovat s dalšími zeměmi na posílení obchodu se službami i světové ekonomiky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *