Čínský Kuej-jang se do roku 2025 zaměří na zvýšení podílu zelené ekonomiky na 50 procent HDP

Odhaduje se, že přidaná hodnota zelené ekonomiky v Kuej-jang (Guiyang), hlavním městě provincie Kuej-čou (Guizhou) v jihozápadní Číně, bude do roku 2025 představovat polovinu jejího hrubého domácího produktu, uvedly ve čtvrtek místní úřady pro životní prostředí.

Městská spotřeba energie na 10 000 jüanů (asi 34 000 Kč) HDP se během 13. období pětiletého plánu (2016–2020) snížila o více než 25 procent ve srovnání se obdobím 12. období pětiletého plánu (2011–2015) a podle úřadu pro ekologii a životní prostředí v Kuej-jang byl vytvořen systém zeleného nízkouhlíkového oběhového hospodářství.

V příštích pěti letech podnikne Kuej-jang, první čínské národní lesní město, zvláštní opatření pro zelenou výrobu, provede zelenou transformaci v klíčových průmyslových odvětvích a oblastech a bude podporovat čistší výrobu, úspory energie a snižování spotřeby, uvedlo předsednictvo.

Město Kuej-jang podle předsednictva naplánovalo 329 zelených projektů s celkovou investicí téměř 300 miliard jüanů (asi 1 bilion Kč) na podporu komplexní zelené transformace hospodářského a sociálního rozvoje.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *