Čínská mlékárenská společnost zintenzivnila spolupráci s pákistánským chovným průmyslem buvolů

Royal Group, čínský výrobce buvolího mléka se sídlem v Nan-ningu (Nanning), jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang), urychlila podle zdrojů společnosti realizaci svého projektu spolupráce s pákistánským průmyslovým chovem buvolích dojnic.

Informace byly zveřejněny na setkání představitelů společnosti 10. září s delegací pákistánského velvyslanectví v Číně při příležitosti 18. výstavy China-ASEAN Expo (CAEXPO).

Jako druhá největší země produkující mléko na světě má Pákistán 40 milionů dojnic a místní buvol Nili-Ravi je známý jako „černé zlato“ s vysokou ekonomickou hodnotou.

Na základě svých současných průmyslových výhod plánuje Royal Group spolupracovat s Výzkumným ústavem Čínské akademie zemědělství a Univerzitou v Kuang-si, aby zkrátila cyklus šlechtění zavedením vysoce kvalitních buvolů z Pákistánu ve snaze zvýšit jednotkovou produkci mléka čínských buvolů.

Aby společnost uspokojila poptávku na trhu a zásadně vyřešila problém nedostatku bizoního mléka, vyslala v dubnu tohoto roku delegaci do Pákistánu, aby provedla hloubkový výzkum místního buvolího průmyslu ohledně další spolupráce, řekl Chen Yiyi, prezident Royal Group.

V současné době navázala společnost Royal Group podle Chena spolupráci s místní veterinární univerzitou a také s velkou genetickou společností v Pákistánu.

Odvětví chovu zvířat je důležitou součástí pákistánské ekonomiky s bohatými zdroji buvolů, což vyhovuje budoucím rozvojovým plánům Royal Group. Předpokládá se, že spolupráce mezi oběma stranami bude mít mnoho pozitivních výsledků, řekl Moin ul Haque, pákistánský velvyslanec v Číně, který delegaci vedl.

18. výstava China-ASEAN Expo se konala ve 10. až 13. září v Nan-ningu, hlavním městě provincie Kuang-si. Na pozvání Číny se Pákistán připojil k 18. výstavě China-ASEAN expo jako zvláštní partnerská země.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *