Čínská digitální ekonomika si v roce 2021 udržuje silnou dynamiku

Čínská digitální ekonomika dále posílila oživení a růst výroby, investic, spotřeby a obchodu, přičemž tempo růstu několika hlavních průmyslových odvětví, jako jsou tvorba elektronických informací, software a služby informačních technologií, v první polovině letošního roku přesáhlo 20 procent, uvádí zpráva zveřejněná na China International Digital Economy Expo 2021.

Expo přilákalo k účasti celkem 468 společností, které sdružují mnoho známých společností v oblasti digitální ekonomiky doma i v zahraničí.

Řada úspěchů v oblasti technologie, jako jsou inteligentní kamera Huawei a inteligentní korekturní systém dokumentů IFLYTEK, bude mít premiéru v období expozice.

V posledních letech Čína energicky pokročila ve vývoji svého výrobního a kybernetického síťového průmyslu. Čína se zaměřením na posílení schopností průmyslových inovací podpořila hlubokou integraci digitálních technologií a reálné ekonomiky.

Čína se patří do světové špičky, pokud jde o patenty v oblasti mobilní komunikace, umělé inteligence a blockchainu, a má největší podíl na trhu se smartphony, LCD panely a spotřebitelskými drony.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *