Čína zřizuje Pekingskou burzu cenných papírů pro podporu vysoce kvalitního rozvoje inovativních podniků

Pekingská burza cenných papírů, jejíž založení bylo oficiálně oznámeno na Mezinárodním veletrhu obchodu se službami v Číně (CIFTIS) a která byla zaregistrována 3. září, bude pravděpodobně akcelerátorem budování inovativních malých a středních podniků v Číně.

Zahájením nové kapitoly a prohloubením reformy čínského kapitálového trhu bude burza výrazně zlepšovat funkce služeb Čínské národní burzy a kotací akcií (NEEQ), známější jako nová třetí rada, bude efektivněji vychovávat inovativní malé a střední podniky a přesněji řešit problémy s obtížemi financování a dostupností, s nimiž se inovativní malé a střední podniky setkávají.

Založení Pekingské burzy cenných papírů bylo oficiálně oznámeno na CIFTIS 2021 dne 2. září a došlo k němu o den později spolu s oficiální registrací s miliardou jüanů základního kapitálu.

Veřejné informace ukázaly, že burza je plně ve vlastnictví National Equities Exchange and Quotations Co., Ltd., jejíž předseda Xu Ming a generální ředitel Sui Qiang byli jmenováni předsedou, resp. generálním ředitelem pekingské burzy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *