Čína posiluje připojení k internetu při komerčních letech

Podle čínského Úřadu pro civilní letectví (CAAC) Čína propaguje služby připojení k síti za letu v komerčních letadlech, což je klíčový krok při budování inteligentního odvětví civilního letectví.

Nedávno vydaný technologický plán ukázal cestu vývoje širokopásmových komunikačních technologií nové generace v odvětví civilního letectví.

V technologickém plánu navrhl CAAC poprvé cestu implementace nové generace širokopásmových komunikačních technologií v oblasti letectví prostřednictvím technologií 5G.

Plán také nabízí technologické pokyny pro průmyslové hráče, jejichž cílem je pomoci podpořit koordinovaný vývoj a komplexní aplikaci širokopásmových leteckých komunikačních technologií.

Díky neustálému pokroku a zavádění moderních technologií byl zážitek ze surfování po internetu za letu výrazně vylepšen, počínaje místní sítí v kabině až po vysokorychlostní širokopásmové připojení.

Ke konci června bylo celkem 769 komerčních letadel 21 čínských leteckých společností vybaveno palubními internetovými službami, což je o 18 procent více než v roce 2020, ukazují údaje CAAC.

Očekává se, že budování inteligentního civilního letectví poskytne nový prostor pro rozvoj průmyslu a podnítí průmysl k růstu vysoce kvalitním a vysoce efektivním způsobem.

V období 14. pětiletého plánu (2021–2025) bude CAAC integrovat „chytrý“ koncept a technologie do růstu průmyslu v diverzifikovaných oblastech, jako jsou výstavba nové infrastruktury a digitální transformace průmyslu.

V roce 2020 zůstala Čína již 15. rok po sobě druhým největším trhem civilního letectví na světě, pokud jde o kapacitu cestujících.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *