Čína otevírá nový přístav na řece Jang-c‘-ťiang

Ve středu zahájil provoz přístav s kapacitou 10 000 metrických tun, první svého druhu na horním toku nejdelší čínské vodní cesty řeky Jang-c‘-ťiang.

Nachází se v okrese Čung-sien (Zhongxian), obec Čchung-čching (Chongqing). Přístav má 14 kotvišť a roční propustnost 25 milionů tun.

Horní tok řeky Jang-c‘-ťiang pokrývá Čchung-čching a provincie S‘-čchuan (Sichuan), Kuej-čou (Guizhou) a Jün-nan (Yunnan). Je to důležitá oblast na Hedvábné stezce i hospodářského pásu podél řeky Jang-c‘-ťiang.

„Jako první přístav s kapacitou 10 000 metrických tun v horním toku řeky Jang-c’-ťiang bude poskytovat pohodlnější kanál pro přepravu zboží z východního S‘-čchuanu, jižního Kan-su (Gansu) a Ša-an-si (Shaanxi) a částí Čchung-čching (Chongqing) k moři,“ řekl Wang Botao, ředitel městského přístavu a centra pro námořní záležitosti.

Jiang Xia, šéf strany v okrese Čung-sien (Zhongxian), řekl, že logistický park poblíž přístavu je ve výstavbě. Park bude spoléhat na výhody přístavní logistiky při vývoji skladování, zelených stavebních materiálů, logistiky chladírenského řetězce a elektronického informačního průmyslu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *