Čína je svědkem historické změny v ekologickém prostředí uvádí bílá kniha

Podle bílé knihy ohleduplné prosperity, kterou v úterý zveřejnila Informační kancelář Státní rady, zaznamenala Čína historické změny svého životního prostředí.

Zdravé životní prostředí nejvíce přispívá k blahu lidí a je charakteristickým rysem ohleduplné prosperity ve všech ohledech, uvedl bílý dokument s názvem „Čínská epická cesta od chudoby k prosperitě“.

Čína podle bílé knihy učinila velký pokrok v prevenci a kontrole znečištění a dosáhla v roce 2020 hlavních úspěchů v úsilí udržet modré nebe, čisté vody a půdu bez znečištění.

Ve městech na úrovni prefektury a vyšší bylo dosaženo 87 procent dní v roce dobré nebo vynikající kvality ovzduší. Požadovaného standardu dosáhlo až 94,5 procenta zdrojů pitné vody obsluhujících městské komunity. Přibližně 90 procent znečištěné zemědělské půdy a více než 93 procent znečištěných pozemků bylo vráceno pro bezpečné použití, uvedl dokument.

Země má nejvyšší růst lesních zdrojů a největší plochu umělých lesů na světě, poznamenal bílý dokument. Do konce roku 2020 vzrostlo pokrytí lesy na 23 procent pevniny a vegetační pokrytí travních porostů na 56,1 procenta.

Čína je také světovým lídrem v oblasti využívání nové energie a pokroku v oblasti úspory energie. Mezi lety 2015 a 2020 klesla spotřeba energie na jednotku HDP o 13,2 procenta a emise uhlíku klesly o 18,8 procenta.

Přijetím nejpřísnějšího zákona o ochraně životního prostředí v historii a formulováním nebo změnou řady dalších zákonů a předpisů vytvořila země právní rámec pro ekologické prostředí, který pokrývá všechny environmentální faktory v hlavních oblastech, uvedl bílý dokument.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *