Čína a Brunej usilují o nový pokrok v bilaterálních vazbách

Čína je připravena spolupracovat s Brunejí a pokračovat v dalším pokroku ve vzájemných vztazích, který přinese oběma národům více výhod, uvedl ve středu čínský státní radní a ministr zahraničí Wang Yi.

V telefonickém rozhovoru se zástupcem brunejského ministra zahraničních věcí Hadži Erywanem Wang uvedl, že ve čtvrtek si připomínáme 30. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Brunejí.

V posledních třech desetiletích se vztahy mezi Čínou a Brunejí těší rychlému rozvoji a tyto dvě země jsou příkladem toho, že rovný přístup a harmonické soužití jsou vzájemně prospěšné bez ohledu na velikost zemí.

Wang dodal, že obě země spojily své síly v boji proti pandemii covid-19, což je příkladem přátelského ducha vzájemné pomoci mezi sousedy.

Nejvyšší čínský diplomat uvedl, že letos si také připomínáme 30. výročí navázání dialogu mezi Čínou a Sdružením národů jihovýchodní Asie (ASEAN). Od doby, kdy Brunej převzala rotující předsednictví ASEAN, odvedla mnoho plodné práce, což Čína velmi oceňuje, řekl Wang.

Řekl, že doufá, že Brunej bude i nadále hrát konstruktivní roli rotujícího předsednictví ASEAN a posouvat vztahy Číny a ASEAN na novou úroveň.

Erywan prohlásil, že vztahy mezi Čínou a Brunejí jsou již dlouho přátelské, a ocenil Čínu jako dobrého a skutečného přítele.

Erywan řekl, že Brunej upřímně poděkovala Číně za její silnou podporu v boji proti pandemii. Brunej přikládá velký význam dvoustranným vazbám a těší se na spolupráci s Čínou na rozšíření vzájemně prospěšné spolupráce a dosažení společné prosperity, dodal.

Brunejský ministr zahraničí také řekl, že jeho země bude nadále zaujímat rotující předsednictví ASEAN a bude více přispívat k posílení vzájemné důvěry mezi ASEAN a Čínou a podpoře regionálního míru a rozvoje.

Obě strany si také vyměnily podrobné názory na nešíření jaderných zbraní a další mezinárodní a regionální otázky společného zájmu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *