CFETS představuje novou platformu pro zahraniční obchodování, která má usnadnit globální investice na čínském trhu mezibankovních dluhopisů

Čínský systém obchodování s devizovými trhy (CFETS) představil v pondělí MarketAxess jako třetí zahraniční platformu pro elektronické obchodování s cílem dále usnadnit globálním investorům přístup na čínský trh mezibankovních dluhopisů, uvedla společnost Xinhua Finance.

CFETS, důležitá finanční infrastruktura mezibankovního trhu čínských dluhopisů, podporuje MarketAxess a umožňuje zámořským investorům v rámci režimu China Interbank Bond Market Direct (CIBM Direct) a Bond Connect zasílat žádosti o nabídku obchodníkům na pevnině a obchodovat s obchodníky na pevnině přímo v systému CFETS, prostřednictvím jejich obchodního odkazu. MarketAxess také podporuje mezinárodní platební režim v kanálu Bond Connect.

Společnost CFETS se zavázala pomáhat globálním investorům investovat na trhu mezibankovních dluhopisů a současně neustále poskytovat lepší služby prostřednictvím užší spolupráce s globálními obchodními platformami.

Od roku 2017 vybudovala společnost CFETS obchodní propojení se třemi zahraničními obchodními platformami včetně MarketAxess, Tradeweb a Bloomberg v rámci kanálů CIBM Direct a Bond Connect. Podporuje zahraniční investory v přístupu na čínský trh mezibankovních dluhopisů a obchodování přímo s onshore dealery v systému CFETS prostřednictvím jejich známých platforem.

CIBM Direct je vysoce efektivní a levnou cestou pro zámořské institucionální investory k obchodování dluhopisů různých typů na čínském trhu mezibankovních dluhopisů. Bond Connect je systém vzájemného přístupu na trh, který umožňuje investorům z čínské pevniny a Hongkongu investovat navzájem na dluhopisových trzích.

Společnost CFETS slibuje, že v budoucnu dále zlepší pohodlí investic zahraničních investorů na čínském mezibankovním trhu dluhopisů a podpoří vysoce kvalitní otevření mezibankovního trhu s dluhopisy.

Společnost CFETS, založená v roce 1994, je také národní institucí mezibankovního financování a je subinstitucí přímo přidruženou k Čínské centrální bance.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *