Americké společnosti podnikající v Číně jsou optimistické ohledně růstu

Americké společnosti v Číně jsou obecně optimistické ohledně svého růstového potenciálu na čínském trhu a pokračují v rozšiřování svých operací, uvádí zpráva, kterou ve čtvrtek zveřejnila Americká obchodní komora v Šanghaji (AmCham Shanghai).

Průzkum provedený mezi 338 členskými společnostmi společnosti AmCham Shanghai mezi 15. červnem a 15. červencem ukazuje, že více než 82,2 procenta předpokládalo vyšší příjmy v roce 2021 než v roce 2020. Mezi nejžádanější odvětví patří farmaceutika, zdravotnické prostředky a vědy o živé přírodě, automobilový průmysl, nekomerční elektronika a průmysloví výrobci.

Ker Gibbs, prezident AmCham Shanghai, řekl, že čínská ekonomika se rychle zotavila z covid-19 a americkým společnostem se v Číně podnikalo dobře.

Téměř 60 procent respondentů uvedlo, že v roce 2021 zvýšilo investice ve srovnání s předešlým rokem, což je nárůst o 30,9 procentního bodu, vyplývá z průzkumu.

Pokud jde o výhled do budoucnosti, 77,9 procenta respondentů se podle průzkumu označilo za optimistické nebo mírně optimistické ohledně pětiletého podnikatelského výhledu, což je návrat k údajům zaznamenaným v letech 2015 až 2018.

Jeff Yuan, lídr v oblasti převodních cen v Asii a Tichomoří pro společnost  PwC China, která průzkum společně provedla, řekl, že pro americké společnosti optimistické ohledně čínského trhu zůstává nejvyšší prioritou vytvoření komplexní a chytré strategie.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *