Ve východočínském Čching-tao se otevírá nové mezinárodní letiště

Mezinárodní letiště Čching-tao Ťiao-tung (Qingdao Jiaodong International Airport), nové letiště ve východočínské provincii Šan-tung (Shandong), bylo ve čtvrtek oficiálně uvedeno do provozu, uvedla společnost Qingdao Airport Group.

Letiště je zařazeno do třídy 4F, nejvyšší v čínské letištní třídy schopné odbavovat velká letadla včetně Airbusu A380, největšího dopravního letadla na světě.

Mezitím bylo uzavřeno mezinárodní letiště Qingdao Liuting, protože nové letiště již bylo uvedeno do provozu.

Dokončená první fáze nového letiště pokrývá 16,25 km2 s celkovou investicí téměř 36,04 miliardy jüanů (asi 120 miliard Kč).

Podle plánu se očekává, že letiště bude schopno zvládnout roční kapacitu 35 milionů cestujících, náklad 500 000 tun a 300 000 vzletů a přistání letadel do roku 2025.

Letiště spojí Čching-tao se zhruba 130 domácími destinacemi včetně většiny velkých čínských měst a regionů. Mezinárodní a regionální letecké trasy spojí Čching-tao s přibližně 50 významnými zámořskými městy včetně 17 v Japonsku a Korejské republice (ROK).

Letiště jako hlavní komplexní dopravní uzel nabízí cestujícím přístup k metru a vysokorychlostním železničním službám.

Po otevření letiště bude pro obchodníky, zejména v odvětví zahraničního obchodu, pohodlnější navštívit své klienty z celého světa, řekl Seol Kyu Jong, podnikatel z ROK se sídlem v Čching-tao.

Rozšířená logistická síť těžící z nového letiště také podle obchodníka z ROK výrazně sníží náklady na dopravu.

Ve čtvrtek také odstartoval projekt druhé fáze letiště. Po dokončení projektu bude letiště Ťiao-tung schopno zvládnout roční kapacitu 55 milionů cestujících, náklad 1 milion tun nákladu a 452 000 vzletů a přistání letadel do roku 2045.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *