Tři podoblasti zóny volného obchodu Chej-lung-ťiang spojily ruce k posílení spolupráce s Ruskem

Tři podoblasti zóny volného obchodu (FTZ) Chej-lung-ťiang (Heilongjiang) v severovýchodní Číně, respektive v Cha-(r)-pin (Harbin), Chej-che (Heihe) a Suej-fen-che (Suifenhe), dosáhly ve středu strategické dohody, slibující společné prozkoumání inovativní spolupráce v obchodu s Ruskem, informoval portál Chinanews.com.

Podle dohody budou tyto tři oblasti spolupracovat na hloubkové kooperaci v oblasti mezinárodního přenosu technologií a rozšiřování mezinárodní spolupráce v odvětví duševního vlastnictví.

Jako nejsevernější FTZ v Číně byla FTZ Chej-lung-ťiang v posledních dvou letech svědkem pozoruhodného vývoje ve třech dílčích oblastech.

Oblast Cha-(r)-pin, která se nachází v provinčním hlavním městě, upřednostnila rozvoj logistického řetězce spuštěním projektů, jako je číndko-ruský průmyslový park a čínsko-ruské exportně-importní obchodní centrum. Ve stejné době tato oblast také založila první čínské přeshraniční centrum finančních služeb mezi Čínou a Ruskem a provedla 11 inovací ve finanční spolupráci mezi oběma zeměmi.

Mezitím oblast Suej-fen-che v zóně Chej-lung-ťiang dosáhla průlomu ve spolupráci s Ruskem v energetickém, minerálním a obilném průmyslu.

Kromě toho se podle správního výboru oblasti Suej-fen-che očekává další podpora mezinárodní výměny talentů a spolupráce prostřednictvím spolupráce mezi třemi oblastmi této zóny volného obchodu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *