Šanghajský dovoz oděvů z EU se v lednu až červenci téměř zdvojnásobil

Šanghaj zaznamenala podle úterních údajů šanghajských celních úřadů téměř dvojnásobný růst dovozu oděvů a doplňků z Evropské unie (EU) za prvních sedm měsíců letošního roku.

Od ledna do července činil dovoz celkem 13,47 miliardy jüanů (asi 45 miliard Kč), což je nárůst o 99,9 procenta ročně a téměř dvakrát více než objem vývozu ve stejném období, který zaznamenal 7,04 miliardy jüanů (asi 23 miliardy Kč).

Celní údaje rovněž ukázaly, že v prvních sedmi měsících činil šanghajský dovoz kůží a kožešinových výrobků z EU celkem 11,2 miliardy jüanů (asi 37 miliard Kč), což je o 94,8 procenta více.

Francie a Itálie byly hlavními zeměmi, které těžily z rostoucího dovozu ze strany Šanghaje. V prvních sedmi měsících dosáhl objem obchodu Šanghaje s oběma zeměmi 61,21 miliardy jüanů (asi 205 miliard Kč), respektive 60,02 miliardy jüanů (asi 201 miliard Kč), což je nárůst o 39,1 procenta, respektive o 49,5 procenta.

Šanghajský dovoz kosmetiky a výrobků pro osobní hygienu z EU se přitom za prvních sedm měsíců zvýšil o 21,2 procenta, což činí celkem 12,52 miliardy jüanů (asi 42 miliard Kč).

Celní orgány připisují růst dovozu rostoucí spotřební síle čínských zákazníků a zájmu o dovážené oděvy. Výstavní platformy, jako je China International Import Expo, také sehrály důležitou roli při zavádění dalších eurounijních produktů do Číny.

Objem obchodu Šanghaje s EU, největším obchodním partnerem Šanghaje, dosáhl za prvních sedm měsíců 451,58 miliardy jüanů (asi 1,5 bilionu Kč), což představuje 26 procent celkového zahraničního obchodu Šanghaje.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *