Šanghaj zaujímá v prvním pololetí první místo v exportu automobilů

Šanghaj v první polovině roku 2021 vyvezla celkem 206 000 automobilů, což je meziroční nárůst o 165,9 procenta. Hodnota exportu činila celkem 20,64 miliardy jüanů (asi 68 miliard Kč), což představuje meziroční nárůst o 191,5 procenta. Celní statistiky ukázaly, že objem i hodnota překročily pětinu celonárodních součtů, čímž se Šanghaj umístila na prvním místě mezi všemi provinciemi a městy v Číně.

Exportní automobilový trh v Šanghaji vykazoval diverzifikovanou distribuci a průmyslové uspořádání se přesunulo z rozvojových zemí na rozvinuté trhy. Od ledna do června bylo na tři rozvinuté ekonomické trhy Evropské unie, Austrálie a USA vyvezeno celkem 63 000 automobilů, což představuje 30,5 procenta celkového vývozu.

Kromě toho podíl exportu nových energetických vozidel stále roste. Celkem bylo vyvezeno 60 000 elektrických osobních vozidel, což je meziroční nárůst o 752,9 procenta, což představuje 29,3 procenta z celkového vývozu městských vozidel ve srovnání se 14 procenty v roce 2020.

Zjistilo se, že za účelem uspokojení rychlého růstu poptávky po exportu zřídila Šanghajská celní správa speciální provozovnu celního dohledu, která má poskytovat služby celního odbavení 24 hodin denně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *