Projekt výroby nového biologicky rozložitelného materiálu PBAT odstartuje severní Číně

Společnost Huayang New Material Technology Group Co., Ltd. zahájila v úterý výstavbu nového projektu na výrobu biologicky rozložitelného materiálu PBAT ve výši 60 000 tun/rok ve městě Jang-čchüan (Yangquan) v severočínské provincii Šan-si (Shanxi).

Společnost, která zároveň buduje výrobní kapacitu 20 000 tun biologicky rozložitelných plastových výrobků, je podle společnosti Shanxi Daily považována za největší základnu biologicky rozložitelných surovin a plastových výrobků v severní Číně.

Očekává se, že projekt PBAT zahrnující investici přibližně 400 milionů jüanů (asi 1,3 miliardy Kč) po dokončení dosáhne ročních tržeb z prodeje 1,2 miliardy jüanů (asi 4 miliardy Kč).

Projekt plastových produktů stojí přibližně 100 milionů jüanů (asi 333 miliony Kč) a ročně vyrobí 600 milionů jednorázových rozložitelných plastových sáčků, 300 milionů expresních sáčků, 200 milionů metrů čtverečních plastových fólií využívaných v zemědělství a 400 milionů sad biologicky rozložitelného nádobí, což by mohlo po uvedení do provozu generovat tržby z prodeje více než 500 milionů jüanů (asi 1,7 miliardy Kč).

Je třeba poznamenat, že PBAT, jako základní surovina biologicky rozložitelných plastů, lze mimo jiné použít k výrobě nákupních tašek, krabic na potraviny a expresního balení.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *