Prodeje Adidasu v prvním pololetí v Číně meziročně rostou o 36,9 procenta

Prodeje společnosti Adidas v Číně vzrostly meziročně o 36,9 procenta a dosáhly 2,4 miliardy eur (kolem 61 miliardy Kč) v první polovině letošního roku, oznámil ve čtvrtek německý výrobce sportovního oblečení.

Ve druhém čtvrtletí letošního roku tržby v Číně klesly o 16,3 procenta na 1,0 miliardy eur, ale Adidas přesto v zemi zaznamenal „stabilní oživení obchodu a také zároveň postupné zlepšování prodeje“, poznamenala společnost.

„Díky tomu, že se letos v létě sport dostává zpět do centra pozornosti, jsme dosáhli velmi úspěšného čtvrtletí,“ řekl generální ředitel společnosti Adidas Kasper Rorsted. Dodal, že kvůli neočekávaně vysoké poptávce společnost zaznamenala značné zrychlení.

Celkově se prodej společnosti Adidas ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 55 procent a ve druhém čtvrtletí dosáhl podle společnosti 5,1 miliardy eur. Po ztrátách 317 milionů eur ve druhém čtvrtletí loňského roku vzrostl čistý příjem na 407 milionů eur.

V Evropě, na Středním východě a v Africe se podle Adidas čisté tržby meziročně téměř zdvojnásobily a dosáhly ve druhém čtvrtletí 1,9 miliardy eur. Čisté tržby v Severní Americe přitom vzrostly o 72,0 procenta na 1,2 miliardy eur.

Navzdory výzvám vyplývajícím z probíhající krize covid-19 a nedostatkům v dodávkách zvýšil Adidas svou prognózu na aktuální rok a očekává, že se jeho měnově neutrální prodeje zvýší až o 20 procent.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *