Podpis smlouvy mezi Jiangsu Azure a německou společností Bosch o dodávce lithiových baterií

Společnost Jiangsu Azure Corporation v pondělí oznámila, že její stoprocentní dceřiná společnost Tenpower nedávno podepsala dodavatelskou smlouvu s německou skupinou Bosch na dodávku 87 milionů ternárních válcových lithiových baterií v roce 2022.

Celková hodnota kontraktu je asi 95,85 milionu amerických dolarů (asi 2 miliardy Kč) podle aktuální ceny uvedených lithiových baterií.

Podle podání společnosti kótované na burze v Šen-čenu (Shenzhen) představuje objem dodávky asi 21 procent současné výrobní kapacity lithiových baterií společnosti Tenpower a 12 procent její očekávané výrobní kapacity v příštím roce.

Společnost Jiangsu Azure uvedla, že dodací smlouva pomůže upevnit její postavení na trhu v odvětví lithiových baterií.

Jiangsu Azure Corporation je čínská společnost, která poskytuje především technologické produkty, jako jsou lithiové baterie a LED diody.

Společnost Tenpower prodala v roce 2020 společnosti Bosch lithiové baterie v hodnotě 51,03 milionu jüanů (asi 171 milionů Kč), což představuje 3,53 procenta z příjmů společnosti z prodeje lithiových baterií v roce 2020. V první polovině roku 2021 společnost prodala německé společnosti lithiové baterie v hodnotě 95 milionů jüanů (asi 318 milionů Kč).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *