Online prodejci z jihovýchodní jsou Asie optimističtí ohledně budoucího růstu

52 procent online prodejců v jihovýchodní Asii zažilo v první polovině roku 2021 velké zlepšení v online podnikání, podle indexové zprávy, kterou nedávno vydala společnost Lazada, přední platforma elektronického obchodování v jihovýchodní Asii, vlastněná společností Alibaba.

Společnost Lazada zjišťovala vůbec první dvouletý index důvěryhodnosti digitálního obchodního výkonu 750 prodejců na šesti trzích v jihovýchodní Asii, konkrétně Indonésii, Filipínách, Thajsku, Vietnamu, Malajsii a Singapuru v první polovině roku 2021.

70 procent dotazovaných prodejců očekávalo ve třetím čtvrtletí roku 2021 další růst o více než deset procent. Zejména 33 procent ze 70 procent prodejců bylo silně přesvědčeno, že se objem jejich prodeje ve třetím čtvrtletí zvýší o více než 30 procent, řekla zpráva.

„Navzdory náročné zdravotní situaci a přetrvávajícím obtížím náš index ukazuje, že prodejci zůstávají do budoucna odolní a optimističtí,“ řekl Magnus Ekbom, hlavní strategický ředitel Lazada Group.

Podle zprávy dosáhl celkový index „optimistického“ skóre 64, přičemž nula je „velmi pesimistická“ a 100 je „velmi optimistická“. Pozitivní nálada pocházela z výrazných posunů ve spotřebních návycích spotřebitelů v jihovýchodní Asii s větší diverzifikací mezi online a offline nákupy.

Zpráva uvádí, že 47 procent spotřebitelů na šesti trzích jihovýchodní Asie snížilo v roce 2020 offline nákupy, zatímco 30 procent z nich zvýšilo své online výdaje, protože pandemie covid-19 urychlila expanzi digitálního obchodu a stala se klíčovým bojištěm pro prodejce, kteří chtějí rozšířit své podnikání.

Všechny maloobchodní kategorie v tomto regionu zaznamenaly v online podnikání silnou dynamiku růstu a prodejci z kategorií elektroniky a rychle se pohybujícího spotřebního zboží se zdáli být největšími příjemci ekonomiky od lidí, kteří zůstali doma. Podle zprávy 53 procent dotazovaných online prodejců v těchto kategoriích uvedlo, že se jejich podnikání v první polovině roku 2021 výrazně zlepšilo.

Mezitím prodejci módy očekávají silnou budoucí poptávku. Přestože 48 procent uvedlo, že se jejich podnikání v první polovině roku 2021 zlepšilo, 75 procent uvedlo, že ve třetím čtvrtletí očekává zlepšení podnikání o více než deset procent, a téměř 40 procent z nich očekává, že jejich růst přesáhne 30 procent v stejné čtvrtletí. Zpráva uvádí, že zavedení očkování a případné zmírnění sociálních omezení může v budoucnu vytvořit více příležitostí k nákupu oblečení.

Kromě toho zpráva citovala Roshana Raja, partnera indické poradenské společnosti pro management Redseer, který říká, že živé vysílání bylo pro mnoho prodejců velkou posilou, protože vytvořilo spotřebitelům interaktivní prostředí pro nakupování.

„Interakce mezi prodávajícími a kupujícími jsou důležitými hybateli módy, protože segmentem je C2C a vyžaduje silný prvek budování důvěry prostřednictvím interakcí,“ řekl Roshan. Dodal však, že očekávání prodejců módy by se v blízké budoucnosti mohla mírně zmírnit kvůli nedávnému nárůstu případů covid-19 v jihovýchodní Asii.

Lazada Group je jednou z předních platforem elektronického obchodování v jihovýchodní Asii, jejímž cílem je obsloužit 300 milionů zákazníků do roku 2030. Od roku 2016 je Lazada stěžejní platformou jihovýchodní Asie čínské skupiny Alibaba Group poháněné její technologickou infrastrukturou světové úrovně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *