Odolnost průmyslového sektoru pomáhá udržení růstu v Číně

Očekává se, že čínské průmyslové činnosti budou i v nadcházejících měsících robustní, a to díky vládní politice na zlepšení průmyslových řetězců, ukazují přední ekonomické ukazatele.

Nejnovější složené vedoucí ukazatele (CLI) Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) poukazovaly na stálý růst v čínském průmyslovém sektoru, a to navzdory známkám mírného tempa růstu v oblasti OECD jako celku a ve většině hlavních ekonomik.

CLI jsou navrženy tak, aby předvídaly zlomové body v ekonomické aktivitě s předstihem šesti až devíti měsíců.

Odolnost čínského ekonomického růstu signalizovaly i další přední ukazatele. Spotřeba energie v zemi, klíčový barometr ekonomické aktivity, se v červenci meziročně zvýšila o 12,8 procenta.

Hao Yingjie, generální tajemník Čínské rady pro elektřinu, očekává, že se spotřeba energie v zemi za celý rok meziročně při stabilním oživení ekonomiky zvýší o 10 až 11 procent.

Index nákupních manažerů pro zpracovatelský sektor, další výhledový ukazatel, dosáhl v červenci 50,4 a zůstal v expanzní zóně navzdory narušení činnosti způsobenému vysokými teplotami a záplavami.

Odolnost je výsledkem vyladěných vládních politik, jejichž cílem je zmírnit tlak na zvyšování cen komodit na firmy a nabídnout tolik potřebnou finanční podporu reálné ekonomice.

Země přijala řadu opatření k omezení růstu cen železné rudy, oceli a dalších komodit včetně uvolnění státních rezerv na trh a zásahu proti narušování trhu. Opatření se ukázala jako účinná při omezování cen komodit, což zmírňuje nákladové tlaky na výrobce.

Za účelem další podpory reálné ekonomiky centrální banka země v červenci snížila poměr povinných minimálních rezerv pro způsobilé finanční instituce, což je výhledový krok, který zohlednil vrchol plateb na daních, ukončení střednědobých půjček a zrychlující vydávání dluhopisů místních vlád.

Na podporu dlouhodobého rozvoje průmyslového sektoru země zopakovala technologické inovace ve své průmyslové politice. Klíčové setkání, kterého se minulý měsíc zúčastnili přední političtí představitelé země, zdůraznilo význam posílených technologických inovací pro zlepšení odolnosti průmyslových a dodavatelských řetězců.

Základní a aplikovaný výzkum by měl být prováděn za účelem zlepšení slabých článků a řešení překážek v průmyslovém řetězci, zatímco politická podpora bude poskytována malým a středním podnikům s odbornými znalostmi v určitých oblastech, uvedlo setkání.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *