Oblast Chung-che pilotní zóny volného obchodu Jün-nan prohlubuje finanční spolupráci s Vietnamem

Oblast Chung-che (Honghe), část pilotní zóny volného obchodu Jün-nan (Yunnan) v jihozápadní Číně, navázala spolupráci s 11 vietnamskými bankami při přeshraničním vypořádání, jejímž cílem je podle místních úřadů usnadnit finanční služby mezi oběma zeměmi.

Při podpisu dohod o spolupráci s 11 bankovními institucemi ve Vietnamu oblast Chung-che také vytvořila mechanismus sdílení dvoustranných finančních informací na podporu přeshraniční finanční spolupráce v zóně Jün-nan.

Obě strany také otevřely mezibankovní vyrovnávací účty, aby zavedly mechanismus přeshraničního vypořádání v jiných než hlavních měnách. Konkrétně čínské banky otevřou mezibankovní vkladové účty ve vietnamské měně ve vietnamských družstevních bankách a vietnamské banky obdobně otevřou mezibankovní vkladové účty v jüanech v čínských bankách.

Obě strany rovněž spolupracovaly na přeshraničním převodu hotovosti jüanů a prevenci a řešení přeshraničních finančních rizik s cílem dále usnadnit používání méně významných měn z domova i ze zahraničí a podporovat internacionalizaci jüanů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *