Indická společnost Wockhardt spolupracuje s Čínou na vývoji nového antibiotika Nafithromycin

Indická společnost Wockhardt spolupracuje s čínskou společností Jiangxi Jemincare Group Company na vývoji a komercializaci nového širokospektrálního antibiotika Nafithromycin, uvedla indická společnost ve čtvrtek ve svém podání na burze v Bombaji.

Společnost Wockhardt dokončila globální klinické studie fáze I a II s nafithromycinem, který patří do lakton/ketolidové třídy pro infekce dýchacích cest.

Antibiotikum je účinné proti celé řadě bakteriálních patogenů spojených s komunitní bakteriální pneumonií včetně kmenů rezistence na makrolidy, což je přibližně 80 procent v Číně a několika dalších asijských zemích.

Podle paktu bude čínská společnost odpovědná za výhradní vývoj a komercializaci nafithromycinu na vybraných trzích. Wockhardt obdrží platbu předem a bude mít nárok na mezní platby související s regulací.

Společnost Wockhardt dodá výrobek čínské společnosti a bude dostávat licenční poplatky z čistého prodeje a ve vzájemně dohodnutém čase dodá výrobní technologii.

„Bakteriální pneumonie a další infekce dýchacích cest vyvolávají po celém světě největší objem předepisování antibiotik. Prevalence antimikrobiální rezistence představuje terapeutickou výzvu pro lékaře s extrémně omezenými bezpečnějšími a účinnějšími terapeutickými možnostmi, zejména pro nejzranitelnější skupinu, jako jsou pediatričtí a starší pacienti,“ řekl Mahesh Patel, vedoucí vědecký pracovník společnosti Wockhardt.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *