Čínský sektor poštovních expresních zásilek zaznamenává rychlou 8letou expanzi

Čínský průmysl doručování poštovních a expresních zásilek zaznamenal v posledních osmi letech rychlou expanzi uprostřed tlaku země na modernizaci logistického systému a zvýšení spotřeby, uvedly v úterý poštovní úřady.

Příjmy z podnikání v tomto odvětví vzrostly ze 198 miliard jüanů (asi 663 miliard Kč) v roce 2012 na více než 1,1 bilionu jüanů (asi 3,7 bilionu Kč) v roce 2020, což představuje roční průměrný nárůst o 24 procent, uvedla na tiskové konferenci Ma Junsheng, vedoucí Státního poštovního úřadu.

Počet odbavených balíků se od roku 2012 zvýšil 14krát na 83,5 miliardy v roce 2020, řekla Ma a odhaduje, že tento rok dosáhne 100 miliard.

Síť služeb se dále rozšířila. Data ukázala, že poštovní pobočky pokrývaly všechny vesnice a města, zatímco expresní zásilky dosáhly 98 procent vesnic a měst v zemi.

Odvětví poštovních a expresních zásilek se stalo nepostradatelnou součástí obchodních aktivit a každodenního života lidí. Přispívá k ekonomickému oběhu a zajišťuje dodávky v době nouze, dodala Ma.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *